Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Nadměrný odpočet DPH

#1 2012-05-11 21:43:46

kewin
Člen/ka

Nadměrný odpočet DPH

Dobrý den,
mam nadměrný odpočet v několika set tisíc korun za nakoupené zboží (konkretne 8 mil nakup, 4 mil prodej). FU mi poslal dopis ,,výzvu k odstranění pochybností" . Co vše bude po mě finanční úřad chtít?? Jen pár faktur jak to byvá pravidlem nebo kompletní účetnictví jako při daňové kontrole? Mám vše v pořádku, jen mi stále z FÚ nikdo nic neřekl (že případ si jeste nikdo nepřebral). Díky za reakce.

Offline

 

#2 2012-05-13 14:34:57

Zdena
Moderátorka

Re: Nadměrný odpočet DPH

Předpokládám, že budou chtít vidět daňové doklady, podle kterých jste sestavili přiznání k DPH.

Offline

 

#3 2016-07-27 16:22:54

Zdeněk151
Člen/ka

Re: Nadměrný odpočet DPH

Dobrý den Zdeno.
Mám prosbu o sdělení konkrétního Usnesení Evropského soudního dvora k povinnosti vracet nadměrný odpočet nejpozději do 6 měsíců. Bojuji od Přiznání k DPH za 2.čtvrtletí 2015 o vrácení nadměrného odpočtu dosud bez viditelného výsledku.
Děkuji za odpověď.
Zdeněk

Offline

 

#4 2016-07-27 20:15:57

Zdena
Moderátorka

Re: Nadměrný odpočet DPH

Dobrý večer, Zdeňku. Usnesení ESD nesleduji, ale pochybuji, že by existovalo usnesení, které ukládá finančnímu úřadu povinnost vrátit nadměrný odpočet nejpozději do 6 měsíců. To by si podnikatelé nestěžovali, že jim FÚ zadržuje NO třeba rok. Zřejmě jste dostal výzvu k odstranění pochybností, která přerušila běh lhůty pro vrácení nadměrného odpočtu. Délka řízení k odstranění pochybností není nikde stanovena. Možná byste mohl podat podnět podle § 38 daňového řádu. Doporučuji využít služeb daňového poradce.

Offline

 

#5 2016-07-27 21:52:49

Zdeněk151
Člen/ka

Re: Nadměrný odpočet DPH

Dobrý večer Zdeňko.
Děkuji za odpověď. Musím bojovat dál.
S pozdravem Zdeněk

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Nadměrný odpočet DPH

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB