Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Doklady
  •  » Nákup v pr. tržnici SAPA, zaúčtování do DE, DPH

#1 2012-04-23 04:26:23

suril
Člen/ka

Nákup v pr. tržnici SAPA, zaúčtování do DE, DPH

Dobrý den,
máte někdo zkušenosti s nákupem zboží v pražské tržnici SAPA? Dávají vám tam prodejci nějaké účtenky, paragony atd? Mohli jste si pak odečíst DPH?

Pokud vám doklad nedají, jak tento nákup zboží zavést jako náklad do daňové evidence?

Díky.

Offline

 

#2 2012-04-23 14:35:31

Marie66
Člen/ka

Re: Nákup v pr. tržnici SAPA, zaúčtování do DE, DPH

Možná mám mezeru - nevím co je to tržnice SAPA.
Každopádně bez dokladu o nákupu (faktura,pokladna, banka, karta) nemáte co účtovat a vydanou částku, do nákladů, dokážete jak?
Minulý týden jsem si nevzala doklad na 700,- Kč (myšlenky byly jinde). Pokladní mi sice chtěla vystavit KOPII dokladu, ale takových kopií může být třeba pět!!!. Tak jsem poučena a do účetnictví výdaj neuplatním.

Pokud prodejce něco prodává, a třeba nevystavuje doklady automaticky, na vyžádání je povinene tak učinit.
A umějí je i např Vietnamští trhovci.

Offline

 

#3 2012-04-24 21:42:25

Pajjjinna
Člen/ka

Re: Nákup v pr. tržnici SAPA, zaúčtování do DE, DPH

Dobrý den,
mám zkušenosti s nákupem zboží v tržnici SAPA. Nikdo vám tam nevystaví řádný daňový doklad, maximálně na kus papíru napíšou částku k zaplacení a nebo vám na vyžádání dají prázdný orazítkovaný paragon a tam si můžete napsat cokoliv, ale napřed je dobré zjistit, zda jsou plátci DPH a jestli je tato firma existující. Já jsem tento náklad raději oželela.

Offline

 
  • Index
  •  » Doklady
  •  » Nákup v pr. tržnici SAPA, zaúčtování do DE, DPH

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB